Úspech slovenských aj skalických farieb na International Lichtenstein Open 2020

V rámci prípravy na Majstrovstvá Európy žien začiatkom októbra v hlavnom meste Slovinska Ljubljana sa reprezentantka GC Skalica Rebecca Hnidková zúčastnila na „International Ladies Liechtenstein Open“ kde s veľkým úspechom reprezentovala slovenské aj skalické farby. Po náročnom trojdňovom turnaji sa jej podarilo vybojovať výborne druhé miesto a tým aj titul Medzinárodnej vicemajsterky Lichtenštajnska.

Víťazkou turnaja sa s predstihom troch úderov stala mladá domáca nádej Isabel Lauhle a na treťom mieste sa umiestnila holanďanka Eva Nijenhuis, ktorá v poslednom kole odsunula na štvrté miesto tak obhájkyňu minuloročného titulu Annu Eggenberger z Lichtenštajnska ako aj líderku tohoročného turnaja po prvých dvoch dňoch, nemku Mayu Obermüller.

Tento medzinárodný turnaj je známy a výnimočný hlavne tým, ze každé z jeho troch kôl sa hrá v inej krajine Európy a ani jedno sa nehrá v samotnom Lichtenštajnsku. Švajčiarsko, Rakúsko a Nemecko si pod hlavičkou organizátora, ktorým je Golfový zväz Lichtenštajnska, medzi sebou delia tri hracie dni turnaja.

V tomto roku sa začínalo prvým hracím dňom vo švajčiarskom klube Bad Ragaz. Rebecce otvorenie nevyšlo podľa jej predstáv a prvý deň ukončila na šiestom mieste so stratou šesť úderou na vedúcu hračku M. Obermüller z Nemecka. Na druhý deň však v rakúskom klube Monfort Rankweil ukázala Rebecca svoje kvality a nejlepším turnajovým výsledkom dňa, ako jediná dokázala prejsťnáročné ihrisko v páre, sa posunula na celkové štvrté miesto. Aj tretí, finálový deň v nemeckom klube Bodensee Weissensberg, ktorý je podľa slov prezidenta Lichtenštajnského zväzu Petra Tinnera jedným z najťažších v Európe, dokázala potvrdiť skvelú formu z druhého kola a dobrým tak- tickým výkonom a tretím najlepším výsledkom dňa sa posunula na konečné druhé miesto v celkovom hodnotení.

Zostáva len dúfať, že jej forma vydrží až do blížiacich sa Majstrovstiev Európy Ladies v slovinskom CUBO Golf course Ljubljana.
Držíme palce !

S čím vám pomôžeme?