Golf Rezort

IHRISKO

Golfové ihrisko Grafobal Group Golf Resort Skalica, vybudované v štýle ihrísk linksového typu, z dielne architekta Hans-Georg Erhardta  otvorilo svoje brány v roku 2009. Rezort okrem hry na 18 jamkovom ihrisku ponúka možnosť odpaľovať na viac ako 250 metrov dlhý driving range aj s krytými odpaliskami, pripravovať sa na puttovacom a chipovacom greene, či oddýchnuť si v príjemnej spoločnosti v Clubhouse. Kombinácia profesionálnej starostlivosti, širokej ponuky služieb a tradičnej pohostinnosti je garanciou skvelej hry a pohodovo prežitých chvíľ v kráľovskom meste Skalica, kde sa snúbia golf, víno a príjemný relax.

CLUBHOUSE

Súčasťou CLUBhouse  je salónik a skvelá reštaurácia, ktorá vám poskytne chutný gastronomický zážitok, pravé skalické vína a iné miestne špeciality v príjemnom prostredí. V reštaurácii je možné si usporiadať športové, súkromné podujatia, svadby, krst, súkromné oslavy. K dispozícii sú dve miestnosti, zadná a predná terasa s výhľadom na golfové ihrisko.

FOOTGOLF

V roku 2020 vznikol FootGolfový klub Skalica.

FootGolf je kombináciou dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. FootGolf sa hrá po celom svete v rôznych formách. Je zastrešený medzinárodnou federáciou pre FootGolf (FIFG). Priaznivci týchto dvoch športov môžu využívať ihrisko po celý rok, pokiaľ je priaznivé počasie.

GOLFOVÁ ETIKA

Etiku a pravidlá golfu si najlepšie osvojíte v praxi na ihrisku pri hraní so skúsenejšími hráčmi s nižším hendikepom. Vo vyspelých štátoch Európy a sveta platia pravidlá, že amatérsky hráč“ iba na základe osvedčenia školeného trénera o tom, že absolvoval „základný kurz golfu“, môže vo svojom materskom klube obdržať tzv. ZELENÚ KARTU“, ktorá ho oprávňuje hrať na golfovom ihrisku. Je to akási vizitka nielen hráča, ale aj „trénera“ o tom, že je golfista pripravený vstúpiť do golfového sveta.

ČAS NA IHRISKU

Maršalovia tento čas aj kontrolujú podľa rozpisov flajtov. Zvyčajne tento čas na hru býva stanovený na 4,5 hodiny na 18 jamiek.

 • Rýchlosť pohybu na ihrisku – dobre hrajúci hráč sa pohybuje na ihrisku rýchlo, akonáhle odpáli posledný hráč z flajtu, je nutné vyraziť za svojimi loptami.
 • Cvičné švihy – ak niekto musí urobiť 3-4 cvičné švihy pred odpalom a potom ešte stojí minútu, než odohrá, zdržuje a znervózňuje ostatných hráčov.
 • Príprava na ranu – pokiaľ je to možné, treba sa vždy čo najskôr dopraviť k svojej loptičke, aby ste si mohli skontrolovať svoje postavenie na ferveji a zamerať, ako ďaleko ste od cieľa, prípadne akú palicu použijete a akú taktiku na hru zvolíte. Získate tým čas, kým odpália spoluhráči a vy sa môžete sústrediť na svoj odpal.
 • Čas čítania grínu pri patovaní – pokiaľ začínajúci golfista číta metrový pat dve minúty zo všetkých svetových strán a nakoniec loptu do jamky nezahrá, je to len na smiech.
 • Zapisovanie výsledku – určite netreba nikomu pripomínať, že je absolútne nevhodné, zapísovať si výsledok po dohratí na gríne. Každý hrajúci golfista vie, že výsledok sa zapisuje po opustení jamkoviska cestou na odpalisko.
 • Kedy nechať prejsť inú skupinu vpred – pokiaľ viete, že musíte dlhšie hľadať loptičku, necháte skupinu za vami prejsť alebo využite radšej zahratie “provizórnej lopty”. Na hľadanie lopty sa považuje vhodný čas cca 5 minút, ak to trvá dlhšie, je to neslušné a nedôstojné otravovanie spoluhráčov.

 

SLUŠNÉ SPRÁVANIE

Kričať a rozčuľovať sa na ihrisku len preto, že vám nevyšla rana, alebo hádzať golfové palice o zem, je absolútne nemiestne a smiešne. Takýto nervák väčšinou otrávi svojich spoluhráčov, ktorí ho určite viac na golf pozývať nebudú.

Na čo sa zamerať?

 • Pri rane spoluhráčov – je treba byt v tichosti, nehýbať sa, nerozprávať a nijakým iným spôsobom nevyrušovať.
 • Hádzanie palíc – palice zaiste nemôžu za vaše zlé rany. Môže sa totiž stať, že pri takomto hode môže dôjsť aj k zbytočnému úrazu, napríklad spoluhráča.
 • Ústne hodnotenie rán – zavedeným zvykom je dobrú ranu spoluhráča slušne pochváliť a pokazenú skrátka nekomentovať.
 • Oblečenie – vhodné a slušné oblečenie je pre golf podmienkou. Na golf nie je povolené prísť v rifľových nohaviciach. Pre mužov sú určené dlhé nohavice, alebo krátke nohavice a tričko s límčekom a troma gombíkmi. Ženská móda je o niečo vynaliezavejšia, môžu sa nosiť nohavice, golfky, sukne, tričká s límcom aj roláky, pričom rôznofarebnosť nepozná hraníc.
 • Bezpečnosť – loptička, ktorá letí po odpale je veľmi rýchla a môže spôsobiť úraz. Preto, ak vám lopta letí nesprávnym smerom, je povolené “krikom” upozorniť hráčov, ktorí hrajú pred vami. Používa sa golfový pokrik ” FORE” (čítaj fór). Ak aj vy taký pokrik počujete, nesnažte sa zistiť, či nejaká lopta letí, ale okamžite si kryte hlavne svoju hlavu.

CHRÁŇME SI IHRISKO

Určite sa vám stalo, že ste navštívili ihrisko, kde boli odpaliská zničené od cvičných rán, piesok v bankeroch nebol odhrabaný a gríny rozšliapané. Je to ako z hrôzostrašného sna, ale takého ihrisko si radi nezapamätáte a nebudete sa tam vracať. Z tohto dôvodu, by ste mali venovať patričnú pozornosť oprave ihriska, ak vaša hra golfu nie je práve ukážková. Existujú kluby, kde maršal obieha jednotlivé jamky a za hrubé porušovanie poriadku vás môže z ihriska vykázať.

 • Švihy na odpalisku – bolo by vhodné obmedziť skúšobné švihanie, čo ste sa totiž nenaučili na cvičnej lúke, zrejme sa už pri hre nenaučíte. Keď je to nutné, odstúpte 2 metre ďalej a tam sa rozšvihajte.
 • Vracanie drnov – keď sa vám podarí vyseknúť tzv. “rezeň” z trávnika, bolo by vhodné vrátiť ho späť, tráva sa na tomto mieste určite ujme.
 • Stopy po dopadoch loptičiek na jamkovisko – po príchode na jamkovisko opravte poškodenú časť trávnika vidličkou ale vypichovátkom. Je to ohľaduplnosť pre hráčov, ktorí hrajú po vás.
 • Obsluha zástavky – zástavka na tyči označuje pozíciu jamky, preto je nutné zaobchádzať s tyčou opatrne, treba ju položiť na také miesto, aby nezavadzala druhým hráčom pri puttovaní, ani opticky, ani prakticky. Do jamky ju na koniec opatrne vložte.
 • Vozíky na ihrisku – na viacerých ihriskách, kde je možné používať motorové vozíky sú označené trasy, kadiaľ sa smie s vozíkom jazdiť. Dodržujte to. Pokiaľ používate ručný vlastný vozík s bagom, nikdy s ním nechoďte na jamkovisko a do bunkeru.
S čím vám pomôžeme?